Mersin Psikolog Ücretleri 2022

Psikolog ücretleri konusunun google’da yapılan aramaların başlarında olması dikkat çekici ve buna kayıtsız kalmak istemedim. Belliki insanlar Psikologlara ödeyecekleri ücretleri merak ediyorlar.

Psikologların seans ücretleri çeşitli faktörlere göre değişmekle birlikte Psikolog ücretleri için ortalama bir rakam söyleyecek olursak 550 tl diyebiliriz, fakat 450 tl’ye bir Psikologtan yardım alabilirken seansına 1200 tl talep eden Psikologlarda bulunmaktadır. Eğer Psikolog ülke çapında isim yapmışsa; (ulusal kanallara çıkmak gibi) o zaman seans ücretinin 2500 tl’yi geçtiği bile olabiliyor. Psikologlar her seansta ücret alırlar. Bir seans ortalama 45 – 50 dakika sürer ve genelde ilk 3 seans hafta da bir olarak yapılır. Sonrasında birlikte kararlaştırılarak görüşme aralıkları; 2 haftada bir ya da 3 hafta da bir gibi planlanarak devam eder.

Mersin’de psikolog ücretleri 450 tl ile 1000 tl arasında değişmektedir. Mersin‘de en yaygın kullanılan terapi yöntemleri; bilişsel davranışçı terapi, hipnoz-hipnoterapi, emdr terapi ve psikofarma-terapi ( ilaç tedavisi )’ dir.

Alanda yetkinliği olan ve psikoterapi alt yapısı olan psikologlar sizin için öncelik olabilir.

Çok az durumda, sorun tek seansta yada 2-3 seansta çözülebilir. Ancak genelde ortalama 8 – 10 seans sürmektedir. Yani ortalama ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği, seçeceğiniz Psikoloğa göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 3500 – 4000 tl olarak ortaya çıkmaktadır.

Terapi sonrası elde etmiş olduğunuz şeyleri düşününce aslında psikoterapi pahalı demek haksızlık olur.