Mersin Psikolog Ücretleri 2023

Psikolog ücretleri konusunun google’da yapılan aramaların başlarında olması dikkat çekici ve buna kayıtsız kalmak istemedim. Belliki insanlar Psikologlara ödeyecekleri ücretleri merak ediyorlar.

Psikologların seans ücretleri çeşitli faktörlere göre değişmekle birlikte Psikolog ücretleri için ortalama bir rakam söyleyecek olursak 800 tl diyebiliriz, fakat 700 tl’ye bir Psikologtan yardım alabilirken seansına 1350 tl talep eden Psikologlarda bulunmaktadır. Eğer Psikolog ülke çapında isim yapmışsa; (ulusal kanallara çıkmak gibi) o zaman seans ücretinin 3000 tl’yi geçtiği bile olabiliyor. Psikologlar her seansta ücret alırlar. Bir seans ortalama 45 – 50 dakika sürer ve genelde ilk 3 seans hafta da bir olarak yapılır. Sonrasında birlikte kararlaştırılarak görüşme aralıkları; 2 haftada bir ya da 3 hafta da bir gibi planlanarak devam eder.

Mersin’de psikolog ücretleri 700 tl ile 1300 tl arasında değişmektedir. Mersin‘de en yaygın kullanılan terapi yöntemleri; bilişsel davranışçı terapi, hipnoz-hipnoterapi, emdr terapi ve psikofarma-terapi ( ilaç tedavisi )’ dir.

Alanda yetkinliği olan ve psikoterapi alt yapısı olan psikologlar sizin için öncelik olabilir.

Çok az durumda, sorun tek seansta yada 2-3 seansta çözülebilir. Ancak genelde ortalama 8 – 10 seans sürmektedir. Yani ortalama ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği, seçeceğiniz Psikoloğa göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 5000 – 7500 tl olarak ortaya çıkmaktadır.

Terapi sonrası elde etmiş olduğunuz şeyleri düşününce aslında psikoterapi pahalı demek haksızlık olur.