İlişki Terapisi (İlişki Danışmanlığı)

Çiftlerin; kişilik, geçmiş, ideoloji vb. konulardaki tüm farklılıklarına rağmen, aralarında sağlıklı bir ilişki var mı acaba?

Her iki tarafta kişiliğini korumuş olursa ve çiftler iletişim kurmayı öğrenip karşılıklı olumsuzluklardan kaçınırsa, işte o zaman, tutkulu bir ilişkiyi paylaşabilen bir çift olmak tamamen mümkündür.

İlk adım yeterince kolaydır, evlilik veya çift danışmanlığı almanız gerekir. Birinin veya her ikinizin bu sürecin yardımcı olamayacağına veya terapistinizin tarafsız kalacağına şüphe duyması oldukça yaygındır. Yöntemlerimizin tamamen yargısız ve yapıcı olduğuna emin olabilirsiniz. Sorunu her iki açıdan da anlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

Her iki kişinin de; mükemmel bir çiftin, birbirlerinden talep ettikleri her şeyi kabul ettiklerini ve asla tartışmadıklarını düşünmemesi önemlidir. Psikolog ve çift danışmanı olarak amacım, çiftlere çatışmaları olumlu bir şekilde çözümlemeye yönelik iletişimin nasıl geliştirileceğini öğretmektir. Bu tür iletişimlerde, birincil hedef, eşinizi veya kendinizi suçlamayı önlemektir çünkü bu kesinlikle yapıcı bir argümanı sona erdirir ve tartışmanın alevleneceğini gösterir.

Çiftlerin danışma sürecinden bekleyebileceği diğer faydalar:

  • Azalmış Kaygı ve Stres
  • Hayata Daha Aydınlatılmış Bir Bakış
  • Arkadaş, Aile ve İş arkadaşlarıyla uyum
  • Geliştirilmiş İlişkiler
  • Sevecen ve Olgun İlişki
  • Gelişmiş Yakınlık ve Cinsellik

Ben, çiftlerin her zaman ilişkilerini, istedikleri gibi sevgi temelinin üzerine inşa etmeleri gerektiğine inanırım. Terapi programımız, çiftleri ortak noktada buluşturma, duygu odaklı ilişki geliştirme, karşılıklı anlayış ve ilgi konularında başarılı bir ilişki geliştirmenizi sağlar. İster önceden çift danışmanlığı almış ya da önceki girişimlerde başarısız olmuş olun, size yardımcı olabiliriz.

Psikolog Murat Bilim’den alacağınız destekle ilişkinizin mutluluğa doğru ilerlemesine izin verin. Daha fazla bilgi almak veya randevu almak için bizi arayın.